تبلیغات
. . . . . . . . . .
تــــولــــدی نـــــــو - راز2
تــــولــــدی نـــــــو
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

معجزه ذهن بر خلاف تصور برخی که انرا در کتابهایشان به این گونه نوشته اند .،که برای رسیدن به خواسته و ارزویتان کافیست که از ان یک تصویر ذهنی روشن و واضح و یا حتی رنگی در ذهن خود بسازید و به مرور انرا بپرورانید تا راحت و اسان به ارزویتان دست یابید. به عقیده من اگر قرار باشد که برای رسیدن به همه ارزوها راجب به انها رویا پردازی، ان هم به این شیوه ،انجام بدهند. به مرور زمان حاصلی جز فشارهای وارد به سیستم مغز و خستگی فکری، زیاد شدن قوه خیال پردازی به جای واقع نگری و یا در موارد بدترحتی ممکن است باعث افسردگی و یا اوهام در ذهن شود که در کل برای سلامت فکر، روح وروان و یا حتی مغزمضر است و نه تنها که اصلا معجزه نیست بلکه یک نوع خودازاری است.

 

اما برای رسیدن به مراتب بالاتر زندگی که همان موفقیت در امور زندگی است کافیست روشهای غلط راکه در گذشته در زندگی خود بکار می بردیم به شیوه های درست تغیر دهیم و روشهای درست را جایگزین روشهای قدیمی بکنیم که ان هم با تغیر افکار منفی به مثبت، تبدیل باورهای غلط به درست و تغیر روشهای زندگی می توان به هدفها نزدیک شد.

منظورازافکار مثبت در واقع  همان واقع بینی است نه اینکه فقط جنبه مثبت و یا  نیمه پر زندگی را نگاه کنیم. درست است که با نگاه کردن به نیمه پر زندگی احساس شادی و رضایت ایجاد می شود .اما باعث می شود که از جنبه های منفی زندگی و یا نقاط ضعف خود غافل شویم و نتوانیم انها را بهبود ببخشیم در حالیکه اگر به هر دو نقطه مثبت و منفی توجه کنیم .می توان نقاط مثبت را افزایش داد و در صورت امکان نقاط منفی را تبدیل به مثبت کرد.

و اما باورها یا اعتقاداتی که در طول زمان ،در اثر حرفها ،عادتها، تربیتها ی مختلف در ذهن ما شکل گرفته اند.، که در اصل درست نیستند، اما ازانها به شکل درستی یاد کرده اند که این اعتقادات و یا باورها را می توان با تحقیق ،استفاده از تجارب انسانهای موفق و دوستی با انها، با مطالعه کتاب و رسیدن به علم بیشتر تغییر داد و نیز به انها عمل کرد .

 

می توان برا ی تغییر باورها از جملات تاکیدی درست و مثبت هم استفاده کرد .مانند اینکه من خوشبختم و روز به روز هم خوشبختر می شوم

و زندگیم عالی است و روز به روز  بهتر و بهتر می شود

اینها با واقع بینی منافاتی ندارد شما در هر سطح زندگی و یا خوشبختی که قرار داشته باشیدهمیشه کسان دیگری هستند که نسبت به شما در سطح پایین تری قرار دارند و شما نسبت به انها خوشبخترید و می توانید کمی وکاستی های خود را برطرف کرده  وروز به روز بهتر شوید

همیشه افکار سازنده وپیشبرنده ، خوب و درست داشته باشید هیچ گاه اجازه ورود افکار مخرب و تضعیف کننده را به ذهنتان ندهید. یا به محض ورود این افکار انها را ازذهنتان دور کرده و به انها نه بگویید و بلافاصله  افکار(خوب ودرست)  رابه شکل جملات تاکیدی جایگزین انها کنید . زیرا اگر به افکار مخرب بی اعتنایی کنید و یا به انها بها بدهید انها در ذهنتان باقی می مانند وبعدها برای تغییر دادن انها باید انرژی و زمان بیشتری صرف کنید .  

منظور از افکار مخرب وتضعیف کنند افکاری هستند که شما با انها احساس کسلی، تنبلی ،بی حالی، یاس و نامیدی ،ناتوانی وسرگردانی و غیره می کنید و باعث می شوند شما از حرکت بی ایستید و شما را از رسیدن به اهدافتان باز می دارند و در بعضی مواقع باعث می شوند در نیمه راه هدفتان را رها کرده و تغییر هدف دهیدالبته اگر در نیمه راه متوجه شوید که هدفتان را اشتباه انتخاب کرده اید.، رها کردن ان بهتر از ادامه دادن به ان است .زیرا از هر کجا که جلوی ضرر را بگیرید منفعت است. اما راه بهتر این اینست که همیشه از همان ابتدا هدف و مسیرتان راخوب بشناسید و بعد در جهت رسیدن به ان اقدام کنید که لازمه ان تشخیص خوب ودرست است  و برای تشخیص خوب ودرست، داشتن افکار سازنده و مثمر ثمر،واقع بینی و صداقت ضروری است.

 

  همیشه با خود صداقت داشته باشید زیرا لازمه خودشناسی صداقت است اگر با خود صادق باشید به راحتی می توانید خوبی ها و بدی هایتان را تشخیص داده و به خوبی هایتان اضافه و بدیهایتان را تبدیل به خوبی کنید صداقت به معنای ساده لوحی نیست برعکس صداقت با خود باعث می شود که شما در مورد دیگران نظر درستری داشته باشید و انچه را که می بینید و می فهمید اعم از خوبی ها و بدیها را کنار یکدیگر گذاشته و با استفاده از یافته هایتان در مورد ان شخص نظر داشته باشید نه بیشتر و از خودتان برایش شخصیت خیالی مثبت یا منفی  نسازید . و همینطور در مورد موقعیت های مختلف با خوب دیدن خوب فهمیدن و واقع بین بودن و صداقت داشتن می توان به تشخیص خوب و درست رسید و در ضمن داشتن صداقت باعث ایجاد اعتبار و اعتماد دیگران به شما می شود و در روابط کاری و دوستی برای پیشبرد اهدافتان بسیار موثر است .

همیشه از ذهن و روانتان مراقبت کنید. همانطور که از سلامت جسم خود مراقبت می کنید از ذهن و روان خود نیز باید مراقبت کرد.زیرا یک ذهن ارام و سالم بهتر می تواند به راحل های خوب و خلاقانه برسد. نگذارید اعتقادات و نظرات غلط دیگران روی شما تاثیر منفی بگذارد .وصله هایی را که دیگران به اشتباه به شما می زنند را باور نکنید .در انتخاب کتاب، سی دی ها وشعر ،اهنگ ها دقت کنید. هر نوع کتابی را مطالعه نکنید تا باورهایتان دستخوش تغیرات غلط نشود. کتابهایی را مطالعه کنید که شما را به هدفتان نزدیک کند و یا شعرها و ترانه هایی را گوش کنید که حس زندگی بهتر ، شادی ،انگیزه وانرژی مثبت به شما بدهد نه اینکه حس وانرژی مثبتتان را بگیرد و جای ان انرژی منفی و افکا رمخرب بکارد.همیشه سعی کنید انرژی مثبت در خود ایجاد کنید .با داشتن انرژی مثبت بهتر می توان در جنبه های مختلف زندگی به موفقیت رسید.

 

ودر اخر با به کار گیری روشهای درست زندگی و به کار گیری عقل و منطق هوش و استعداد و توانمندی های فردی ،خلاقیت و نواوری واینکه به توانایی هایمان روز به روز اضافه کنیم می توانیم به موفقیت برسیم.

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
          
جمعه 14 مرداد 1390

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی